Najaar bijeenkomst 25 september 2025
Wat was er weer een prachtig mooie opkomst met huurders van Domesta. Dit wordt door de SHDH georganiseerd in de Goede Herderkerk van Hoogeveen. Deze middag werd geopend door Janny Koekoek de voorzitter van de SHDH. In het kort verteld Janny wat er deze middag aan onderwerpen voorbij komt en stelt ook de gastsprekers voor van Domesta.
Esther Borstlap (per 1 april 2025 ) de nieuwe directeur van Domesta krijgt dan het woord. Esther gaf uitleg over de huurbetalingen. Dit deed ze met legoblokken zodat het voor iedereen duidelijk was wat er met de huurbetalingen gebeurde.

Fatos verteld te helpen bij huurders met betaalproblemen, dat het vooral erg belangrijk is om tijdig aan de bel te trekken. Er wordt dan bekeken wat er voor de huurders gedaan kan worden.
Mirjam Krutsen was aanwezig zij is de bespaarcoach, en kijk dan samen met de voorzieningen-wijzer en de huurder, waar er nog op bespaard kan worden.
Jeanette Hoff geeft een presentatie over een aantal projecten zoals de bouw van de nieuwe Arend, het oude Jannes van der Sleedenhuis en over de renovatie van de Molukse wijk. Jeanette liet eook en film zien wat er allemaal gerenoveerd wordt , het word bijna een nieuw huis, prachtig.

Jans Spiegelaar is senioren coach en vertelt over het Langer zelfstandig thuis wonen. Door de vergrijzing is er een beperkte capaciteit in verpleegtehuizen. Het is dan ook wenselijk om zolang mogelijk thuis te blijven wonen, daar wordt dan naar gekeken hoe het zo veilig mogelijk kan. Moeten er aanpassingen komen? Zoals drempelloos wonen, opklapbare douchestoel, verhoogd toilet en beugels aan de muur in badkamer/toilet. Hij bekijk wat er nodig is en brengt je met de juiste mensen in contact. Ook brandveiligheid komt hierbij aan bod. De wet is aangescherpt voor galerijen op brandbare spullen. De vluchtroute moet vrij zijn. Dit gaat niet alleen om uw eigen veiligheid maar ook voor de medehuurders. Met het laten zien van een filmpje krijgen de huurders te zien hoe snel het gaat als een scootmobiel in brand vliegt.
Wietze ten Caat gaf een presentatie over buurtbeheer en wat zij doen en vertelt over tuinabonnementen Hiervoor kun je contact opnemen met Luuk Veenman. Je kunt Domesta bellen en naar hem vragen. Een tuinabonnement is bedoeld voor huurders die het zelf niet meer kunnen en er hulp bij nodig zijn.
Na afloop werd iedereen bedankt en gaf Wim Knublauch de presentatoren een kleine presentie. Het was een zeer geslaagde informatieve middag, wat werd afgesloten met een hapje en een drankje
